28.09.2023

Okresní kolo přespolního běhu...

V úterý 26. září odjela naše početná výprava na okresní kolo v přespolním běhu do Uherského Ostrohu. Zde se již tradičně odehrává setkání nejlepších vytrvalců našeho okresu, které je zároveň postupovou soutěží do krajského kola. Ráno se naše kompletní výprava sešla na vlakovém nádraží v Uherském Hradišti a po přesunu vlakem do Uherského Ostrohu jsme došli na fotbalový stadión, kde jsou v jeho okolí barevnými značkami vyznačeny trasy v délce 1,5-5 km. Celkem bylo vypsáno 6 kategorií. Mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně a poslední kategorií jsou středoškolští studenti a studentky. Těch se letos ovšem sešlo velmi pomálu. Zato kategorie žáků a žákyň byla obsazena hned deseti školami. V této silné konkurenci jsme se rozhodně neztratili. Mladší žákyně vybojovaly pěkné třetí místo, stejně jako starší žákyně. Mladší žáci skončili čtvrtí tím nejtěsnějším rozdílem. Měli stejný součet bodů jako družstvo, které nakonec obsadilo třetí místo. Bohužel náš čtvrtý závodník doběhl později než soupeř. A toto pravidlo nás posunulo na bramborovou medaili. Vše ale vylepšili starší žáci, kteří skončili na skvělém druhém místě (za ZŠ Sportovní Uherské Hradiště) a tím si zajistili účast v krajském kole, které má proběhnout v měsíci říjnu v Bystřici pod Hostýnem. Všem děkuji za skvělou reprezentaci a klukům budeme držet pěsti v krajském kole.