19.01.2024

Školní kola biologické olympiády

V minulém a tomto týdnu ve středu 10. 1. 2024 a 17. 1. 2024 proběhla na naší škole základní kola biologické olympiády ročníku 2023/2024. Letošní téma mělo název "Život v lužním lese". V obou kategoriích (kategorie D 6. a 7. ročník, kategorie C 8. a 9. ročník) se celkem zúčastnilo 26 žáků naší školy. Vzhledem k předchozím rokům je účast o něco nižší, ale snad vyhráli ti skutečně nejlepší mladí přírodovědci. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Nejlépe si v obou kategoriích vedli mírní favorité. Starší kategorii vyhrál Radim Adamík ze třídy 8. E, druhá byla Klárka Hrudňáková z 8. D a na třetím místě se umístila Míša Štolfová z 8. D. Mladší kategorii vyhrál Jakub Motyčka ze 7. D, druhé místo získala Linda Zapletalová ze 7. A a třetí místo obsadila Anna Marie Kotačková ze třídy 6. D. Vítězové v obou kategoriích společně se žáky, kteří celkově obsadili druhá místa, se zúčastní postupových okresních kol. Držme jim palce na této náročně procházce přírodou...