01.05.2024

Exkurze do Prahy

V úterý 30. dubna se žáci pátých třídy vydali na poznávací exkurzi do Prahy.

V pět hodin ráno jsme vyrazili dvoupatrovým autobusem ku Praze. Za čtyři a půl hodiny jsme už vystupovali u hlavního nádraží v našem hlavním městě. Naše první kroky vedly přes Václavské náměstí k orloji. Na Staroměstském náměstí jsme měli první rozchod, který jsme využili k prvotnímu prozkoumání okolí. Čekala nás tříhodinová procházka s průvodcem. Dostali jsme sluchátka a pan Zdeněk nám ukázal zajímavá místa a také nám o nich poutavě povyprávěl. Viděli jsme například Karlovu univerzitu, Pražský hrad, Karlův most, Čertovku či Valdštejnskou zahradu a Senát. Přešli jsme též řeku Vltavu a svezli jsme se metrem a tramvají. Cesta domů docela uběhla a v půl desáté jsme již zastavili u školy a nadšeně sdělovali rodičům své čerstvé zážitky z cest. Krásy našeho hlavního města s radostí zpracujeme v projektech v hodinách výtvarné výchovy, českého jazyka a vlastivědy.