07.05.2024

Pohár rozhlasu

V pátek 3. 5. 2024 proběhl na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové v Uherském Hradišti již tradiční atletický závod – Pohár rozhlasu.

Závodilo se v pěti disciplínách: vrh koulí (mladší kategorie házely kriketovým míčkem), skok do dálky, skok vysoký, 60 m sprint (60 x 4 štafeta) a vytrvalost (800 m, 1000 m, 1500 m dle kategorie).

Naše škola do závodů vyslala čtyři družstva – mladší žáky, mladší žákyně, starší žáky, starší žákyně. Mladší žákyně se umístily na 8. místě a starší žákyně na 6. místě. Starší žáci skončili na 3. místě a mladší žáci na 2. místě, a tím si zajistili postup do krajského finále, které se koná 15. 5. 2024, taktéž na uherskohradišťském atletickém stadionu.

To však není všechno! Naši skvělou účast na atletických závodech podtrhl Viktor Malík (7. D), který se stal nejlépe bodovaným “sporťákem“ ze 78 mladších žáků. Doslova na záda mu dýchal a druhé místo v bodování obsadil opět náš žák Jan Motyčka (7. D).

Všem závodníkům gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí v krajském finále!