Adaptační pobyt 6. C v Ostrožské Nové Vsi

Co mají žáci 6. ročníku v naší škole společné? Na začátku školního roku se příliš neznají, neboť k nám přišli nejen z různých tříd 1. stupně, ale dokonce i z různých škol. Je tedy třeba, aby se vzájemně představili, zjistili, co koho baví, jakou má kdo povahu atd. K tomu slouží adaptační pobyt, na který jsme se vypravili. Ve středu 14. září jsme se sešli na vlakovém nádraží a odsud jsme vyrazili do Ostrožské Nové Vsi. Někteří jako správní výletníci rovnou vybalili svačinu. Cesta vlakem trvala krátce a brzy nás přivítala brána Slováckého dvora. Děti se už těšily na ubytování, ale než dostaly klíče od pokojů, musely splnit několik úkolů. Dočkaly se, vzaly zavazadla a vyrazily do penzionu. Všichni jsme uznali, že pokoje jsou vskutku útulné a pohodlné. Na lenošení však nezbýval čas. Pustili jsme se do seznamovacích a stmelovacích aktivit, při nichž žáci dokázali, že jako kolektiv umí držet pohromadě, pomáhat si a také se dobře bavit. Nejrůznější činnosti byly prokládány výborným jídlem z restaurace a také odpočinkem. Uplakané nebe nám náladu nezkazilo, Slovácký dvůr totiž oplývá spoustou venkovních i vnitřních prostor, které jsme mohli využít. Druhý den jsme se domů vraceli sice unavení, ale spokojení, že všechno proběhlo hladce, bez úrazů a s úsměvem na rtech.