Badatelé ze 3. C a 3. D se vrátili ze školy v přírodě

Zábavný, naučný a trochu tajemný ozdravný pobyt zažili žáci 3. C a 3. D od 13. do 17. května v jedinečné přírodě Bílých Karpat. Žáci v průběhu pětidenního programu při řešení záhady zjišťovali, jak se žije v Hostětíně, v ekologické vesnici budoucnosti. Získali informace o možnostech využití sluneční energie a dešťové vody, vyzkoušeli si udržitelné hospodaření na zahradě a prožili příjemné chvíle ve zdravém, fungujícím lese. Poznali řadu souvislostí mezi svým každodenním chováním a koloběhem v přírodě. Výsledky svého bádání představili ve svých projektech na závěrečné konferenci a zapsali do svých badatelských deníků. Bádalo se nejen v Hostětíně, ale i cestou tam i zpět. Prošli jsme si s průvodcem planetární stezku po Uherském Brodě zakončenou projekcí o cestě do vesmíru v místním planetáriu. Na zpáteční cestě jsme ochutnávali minerální prameny v lázních Luhačovice.