11.06.2014

Beseda s pracovnicemi OSPOD

V úterý 10. června navštívily pracovnice Odboru sociálně právní ochrany dětí  žáky šestých tříd. Jejich cílem bylo přiblížit jim činnost a práci zaměstnanců odboru.Nabízím postřehy vybraných chlapců z VI. B, co nového se na přednášce dozvěděli. Pro mě byla nová informace to, že policie kontroluje přes speciální program, kdo si co píše přes facebook. Věty typu "Zabiju někoho" policie rychle zjistí. Sociální pracovnice dohlížejí na pořádek v rodině, ale i ve škole (chození za školu). Dozvěděli jsme se, že když rodiče pijí alkohol, děti jsou většinou z rodiny odebrány. Bavili jsme se také o šikaně a zjistili jsme, že se jedná o trestný čin. Dále jsem si řekli typy šikany (kyberšikana, slovní, fyzická). Seznámili a vysvětlili jsme si pojmy jako je adopce a pěstounská péče. Měli jsem možnost zjistit, jaké jsou naše práva a povinnosti, za co můžeme být od 15 let trestně stíháni. Víme, kam se můžeme v případě potřeby obrátit - Centrum Help v Uherském Hradišti.