22.05.2024

Bronzová medaile z krajského finále Poháru rozhlasu

Dne 15. 5. 2024 se na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové v Uherském Hradišti uskutečnilo krajské kolo atletických závodů s názvem Pohár rozhlasu. Krajského kola se zúčastnilo nejlepších 10 škol z celého kraje, které postoupily ze svých okresních kol. Po předchozím okresním kole, ve kterém žáci ze ZŠ Staré Město posbírali dvě postupová místa, nás čekal úkol o trochu více složitější – umístit se mezi skvělými sportovními školami z celého kraje! A taky že se to povedlo! Výborné 3. místo obsadili mladší žáci ve složení: Malík Viktor, Motyčka Jan, Motyčka Jakub, Bukvald Petr, Olšák Matěj, Křivák Filip, Šišlák Jakub.

Skvělé 4. místo obsadili starší žáci ve složení: Slováček Richard, Obdržálek Jaromír, Nguyen Leon, Horák Jan, Bardoň Tobiáš, Ondriš Matěj, Procházka Eduard, Huňka Michal a Huťka Tomáš.

Důležité je také zmínit vítězství Viktora Malíka v běhu na 60 m a druhé místo ve stejném běhu pro Jana Motyčku. Tito žáci se v okresním kole dokonce umístili na 1. a 2. místě v počtu získaných bodů napříč všemi závodníky, kterých bylo více než sedm desítek.

Všem zúčastněným velmi děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a budeme se těšit na další sportovní události!