Chaloupky den druhý

[caption id="attachment_65297" align="alignright" width="300"] OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption] Dnešní den nás počasí trochu zklamalo, ale my jsme ho převezli, neboť jsme hráli hry nejen v sále, ale i venku ve velkém stanu. Po svačině děti zaujaly staročeské hry - cvrnkání kuliček do důlků, tlučení špačka a hry s fazolemi. Celé odpoledne děvčata vařila chutnou hrstkovou polévku a upekla chlebové bochánky. Hoši zatím káceli a řezali v lese dřevo. Večer proběhla soutěž Chaloupecký talent, ve které byli úspěšní vystupující odměněni diplomy. Poté se děti seznámily s Morseovou abecedou a vyluštily zakódovaný vzkaz. S pocitem dobře vykonané práce ulehli všichni do svých postelí a spokojeně usnuli.