02.05.2011

Co je finanční gramotnost?

Finanční gramotnost je soubor znalostí, dovedností a postojů občana nezbytných k tomu, aby finančně zabezpečil sebe i svou rodinu v současné společnosti. Aby se dokázal orientovat v problematice peněz a cen.
Proto na naší škole vznikl nový předmět Finanční gramotnost  pro žáky 8. ročníku. Žáci tohoto předmětu spolu s ostatními žáky naší školy (celkem 133 žáků) se zúčastnili 2. ročníku soutěže Finanční gramotnost kategorie I. Okresních kol se na území ČR zúčastnilo 288 tříčlenných školních družstev, složených z žáků, kteří se ve školních kolech umístili na prvních třech pozicích. Školní, okresní i krajská kola probíhala prostřednictvím soutěžního informačního systému, což bylo pro žáky zajímavé.
Družstvo naší školy  ve složení: Václav Malina 8.D, Libor Hromada  8.C a Vendula Chlumová 8.A se umístili na 1. místě v okresním kole a na 2. místě v krajském kole  z 21 zúčastněných škol Zlínského kraje. Všem blahopřejeme.