Co nedokážeš sám, dokážeme spolu... 6.E

O tomto hesle se měli přesvědčit žáci 6. E na seznamovacím pobytu, na který se vydali v plném počtu 12. a 13. 9. 2022 v doprovodu paní učitelky třídní, paní asistentky a paní psycholožky. Dobrá nálada se nás držela až do Ostrožské Nové Vsi. Po příchodu na Slovácký dvůr nastalo rozdělení do pokojů, prohlídka pokojů (nejen těch svých, ale hlavně ostatních) a po krátkém odpočinku jsme se sešli v Izbě, abychom se seznámili s pravidly, která všichni budeme během 2 dnů dodržovat.Poté jsme si určovali, které pěkné vlastnosti ve třídě chceme akceptovat a které vlastnosti akceptovat nebudeme. Jelikož nám přálo počasí, další aktivity (pavučina, bažina, řazení na čáře) probíhaly venku. Odpoledne nás čekala procházka, kterou jsme si zpestřili hrou kolíčkovaná. Dvě hodiny na čerstvém vzduchu jsme se snažili zbavit získaných kolíčků. Ke konci prvního společného dne jsme zvládli dát podměty na pravidla třídy a zvolit třídní samosprávu. Příjemně unavení a pro někoho s novou zkušeností spát bez mobilu jsem ulehli. Druhý den nás přivítala modrá obloha a my jsme mohli dodělat pravidla třídy, která se budeme snažit dodržovat ve školním prostředí. Přesunuli jsme se ven, abychom společnými silami vymysleli a zrealizovali vlajku 6. E. Využili jsme i hřiště a vytáhli míče. Po obědě jsme si společné 2 dny zhodnotili, napsali, co pěkného si odvážíme. A už byl čas vydat se na vlak.  Nezbývá nám než věřit, že si žáci ze seznamovacího pobytu odváží pocit, že společnými silami toho zvládnou opravdu hodně :-)