Dějepisná exkurze do Vídně

Dne 21.4.2022 proběhla pro žáky 8. ročníku učící se německý jazyk jednodenní exkurze do Vídně. Cesta byla sice neskutečně dlouhá, ale zato nás čekalo nádherné počasí po celý den. První zastávkou byl zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburků. Pan průvodce nás provedl zahradami a z kolonády Gloriette jsme měli výhled na velkou část Vídně. Poté jsme přejeli do centra Vídně a tam už nás čekala opět komentovaná prohlídka u hradu Hofburg,  dómu sv. Štěpána a památníku Alžběty Bavorské. Nechyběl ani hodinový rozchod, který žáci velmi ocenili. Konečnou zastávkou byl zábavní park Prater, na nějž žáci netrpělivě čekali už od rána. Ani 1,5hodinový rozchod jim nestačil, aby proběhli všechny atrakce, ale nadšení z Prateru bylo zřejmé. A příští rok čeká opět exkurze do Vídně na žáky 8. ročníku, tentokrát to bude Vídeň předvánoční.