10.10.2016

Den jazyků na 1. stupni

Ve dnech 29. září - 7. října si žáci naší školy společně s vyučujícími anglického jazyka připomněli Evropský den jazyků, který má za úkol propagovat a oslavovat jazykovou rozmanitost.Pro žáky 3., 4. a 5. ročníku byla nachystaná netradiční a zábavná hodina angličtiny. Ta se vždy koná venku, a navíc se v ní soutěží o drobné sladké odměny. A jak tedy vypadal Den jazyků v jednotlivých ročnících? Vezmeme to postupně od nejmladších účastníků až po nejstarší děti. Společným jmenovatelem pro všechny zúčastněné bylo vyluštit připravenou křížovku a odhalit její tajenku v co nejkratším možném čase. Třeťáci měli ve venkovním prostranství školy schované kartičky s anglickými slovy a jejich úkolem bylo slova do připravené tajenky vepsat česky. Žáci 4. ročníku měli na kartičkách obrázek a slovo v českém jazyce, do křížovky tedy vepisovali anglický překlad slov. Páťáci pak na kartičkách našli pouze přesmyčky, ze kterých museli složit správné anglické slovo, jež patřilo do křížovky. Na konci hodiny odevzdaly děti výsledky své práce svým vyučujícím AJ, kteří vše vyhodnotili a postupně pak vyhlásili vítěze nejen v každém ročníku, ale i v každé své skupině zvlášť. Všechny děti se opravdu snažily a bylo vidět, že si tuto speciální hodinu angličtiny užívají. A i když se jeden den počasí trochu zhoršilo a nachystaná aktivita nemohla proběhnout venku, žákům to vůbec neubralo na zápalu a radosti ze soutěžení. Všichni si totiž odnesli hlavně příjemný prožitek z netradiční a velmi vydařené hodiny anglického jazyka.