27.01.2016

Den otevřených laboratoří

V úterý 26. ledna jsme se s několika žáky 9. ročníku vypravili na SPŠCH v Otrokovicích, kde nás čekala prohlídka jejich věhlasného Experimentária. Poté jsme si mohli vyzkoušet nevšední a zajímavé chemické pokusy v tamních laboratořích. V Experimentáriu jsme si prošli jednotlivá oddělení věnovaná především oborům fyzika a přírodopis. Vyzkoušeli jsme si například tzv. opilecké brýle, změřili si rozpětí svých paží, vyzkoušeli jsme si své smysly nebo termokameru. Prošli jsme se plně automatizovaným domem, jehož vybavení bylo  ovládáno  pomocí počítače. Poté nás studenti chemie odvedli do laboratoří, kde na nás už netrpělivě čekala jednotlivá stanoviště se zajímavými chemickými pokusy. Každý pokus jsme si mohli sami vyzkoušet a ochotní studenti nám se  vším pomohli a  podrobně vysvětlili. Pokusy jako chemikův bar, výroba mýdla, světlušky, pozlacení mincí nebo past na zloděje si určitě vyzkoušíme také ve volitelném předmětu chemické hry. Po dopoledni plném vědy a experimentů jsme se vrátili zpět do školy.