Den stromů ve 4. ročníku

V pátek 20. října oslavili žáci 4. tříd Den stromů.

Celý den jsme si připomínali, jak důležité jsou stromy pro nás a celou naši planetu. Tato tematika žáky provázela celý den a vyzkoušeli si množství zajímavých aktivit. Ve 4. A využívali tematické pracovní listy na opakování učiva. Venku v rámci bádání měřili obvod kmene, odhadovali výšku a stáří stromu. Nakonec je čekalo šifrování, kde se dozvěděli další zajímavé informace o stromech. Žáci ze 4. B vytvářeli myšlenkovou mapu a začetli se do textů, které jim přinesly další znalosti z této oblasti. Ve 4. C psaly děti vzkazy stromům a prostřednictvím pokusu zjistily, jaké barvy jsou obsaženy v listech. Poslední hodinu se všechny třídy 4. ročníku spojily a díky perfektní spolupráci vytvořily krásný strom z přírodnin na školní zahradě.