DEN ZEMĚ... aneb jak jsme se vydali na rozhlednu Brdo

I letos jsme si připomínali Den Země – ekologický svátek, který nás upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí.  V pátek 21. 4. 2023 vyrazili žáci 8. ročníků na výšlap do Chřibů. Nejdříve od školy odjížděly třídy 8. A a 8. B, pod vedením paní učitelky Bednaříkové a pana učitele Zpěváka. Na záda jim, s menším odstupem, dýchala 8. C a 8. D, pod taktovkou paní učitelky Tománkové a Burešové. Všechny třídy vyrážely ze Salaše nahoru na Brdo a následně na Bunč. Na cestu nám svítilo sluníčko a zpívali ptáčci. Výšlap začal strmějším stoupáním od pomníku U Padlých až na Brdo. Zdatnější kopec vybíhali, a tím si zasloužili výhru v podobě vychlazené kofoly. Ti méně šťastní si z výletu dovezli třeba zablácené bermudy.? Když jsme dorazili k rozhledně, rozbalily se řízky, zahrály se karty a pokračovalo se v chůzi dál. Na Bunči proběhlo malé občerstvení v podobě chlazených nápojů a svačin od maminek. Následně se všechny třídy odebraly k autobusům, které směřovaly zpět do Starého Města. Za nás za všechny si dovolím říci, že výlet se vydařil a těšíme se na další! Děkujeme také doprovodu, jmenovitě paní asistentce Uhrové, paní učitelce Kolaříkové, Eckert a panu učiteli Poláškovi.