28.04.2019

Den Země v Chřibech

Každoročně lidé po celém světě slaví 22. dubna Den Země. Tradičně se i naše škola připojila k této události na podporu ekologie, probuzení zájmu o přírodu, ochranu životního prostředí a nutnosti změny chování lidí vůči přírodě a planetě vůbec. Třetí ročníky 24. a 25. 4. s nadšením vyrazily do Chřibů a prozkoumávaly přírodu okolo hradu Buchlova, orientovaly se podle mapy a zároveň uklízely odpadky po červené turistické cestě směrem na Chabaně. Trasu pro žáky připravilo Ekologické centrum Žabka. Zábavně naučný program začal na hradě Buchlově. Hradem nás provedla doslova křížem krážem paní učitelka Veronika Lužová, která se velmi pečlivě věnuje historii hradu. Po vyčerpávající prohlídce jsme vyrazili jako správní průzkumníci s mapou a badatelskými úkoly za poznáváním a úklidem přírody. Samozřejmě jsme si připomněli šetrné chování k přírodě a pobytu v přírodě, třídění odpadu a poznávání živočichů a rostlin. S příjemným pocitem skvěle stráveného dopoledne v přírodě a dobře odvedené práce v podobě plného pytle odpadků jsme se rozloučili s pracovnicí ekocentra. Těšíme se už na příští rok, že zase přispějeme alespoň trochu k záchraně naší nádherné přírody.