13.05.2012

Děti odměňovaly řidiče

Ve středu 2. května opustili žáci 3.C  své lavice a vyšli před školní budovu na náměstí Hrdinů.
Tady nás již vyhlížela dvojice policistů preventivně informační skupiny a vzápětí přijeli ještě tři dopravní policisté. Děti měly za úkol předem vymalovat odměny  pro řidiče, kterými byly diplomy pro ty vzorné a poučení pro méně ukázněné. Dopravní policisté zastavovali vozidla, kontrolovali je a školáci následně odměňovali řidiče. Během dvou hodinové akce byl stav téměř vyrovnaný 15 vzorných ku 11 hříšníkům. Nejčastějšími prohřešky byly nefunkční světla a technický stav. Našel se ale i řidič, který zapomněl sundat nohu z plynového pedálu a překročil povolenou rychlost v obci. Všichni řidiči vše brali s úsměvem a doufejme, že si poučení od dětí vezmou za své.