08.01.2015

Divadelní kroužek ve víru muzikálu

Ve středu 7. ledna se podruhé vydali žáci navštěvující divadelní kroužek do Městského divadla Zlín. Tentokrát na nás čekal muzikál My fair lady napsaný podle hry George Bernarda Shawa Pygmalion.Hra nás zavádí do Londýna, kde se zarputilý profesor fonetiky Henry Higgins vsadí se svým přítelem plukovníkem Pickeringem, že z pouliční květinářky Lízy Doolitlové udělá dámu s vytříbeným chováním a slovníkem. Zprvu svérázná a nezkrotná květinářka podléhá postupně učení Higginse a o 6 měsíců později přichází na ples krásná, upravená Líza, která svou mluvou a chováním očaruje nejednoho muže. I když si to Higgins nepřipouští, zamiluje se i on do Lízy, ale neumí jí to říct. Nakonec i Líza naučila něco Higginse - umět milovat. Představení žáci ocenili potleskem ve stoje, což se nám ještě při studentském představení nestalo. A zaslouženě. Herecké, pěvecké i taneční výkony byly opravdu famózní. Při cestě domů mnohým zněly tóny písniček v uších a někteří si je i pobrukovali. Myslím, že 3 hodiny strávené v divadle nepřišly nikomu promarněné.