11.11.2015

Druháčci v knihovně

Ve středu 11. listopadu se vydali žáci druhých ročníků do knihovny ve Starém Městě. Celou besedou nás provázely postavičky známých dětských večerníčků. Paní knihovnice nás uvedla do světa večerníčků známou znělkou, u které děti zavzpomínaly, na kterých dopravních prostředcích Večerníček jezdí. Připomněli jsme si spoustu krásných dětských večerníčků, od Boba a Bobka, Krtečka, Kluka z plakátu, Maxipsa Fíka, příběhů Včelích medvídků a spousty dalších. Poslechli jsme si i ukázky z vybraných knížek a vzpomínali jsme, jak se jmenují hlavní i vedlejší hrdinové v pohádce. Nechyběl ani krátký kvíz, ve kterém si děti procvičily své vědomosti ze světa večerníčků. V závěru besedy jsme měli možnost nahlédnout do krásných dětských knih.