16.06.2012

Druháci na výletě

Žáci 2. tříd se na svůj školní výlet hodně těšili.
Začátkem června se podívali na nedaleký větrný mlýn v Kuželově a do skanzenu ve Strážnici. O tom, co tam všechno viděli a jak se jim výlet líbil, si můžete přečíst z vybraných slohových prací žáků.
… První jsme jeli na mlýn. Měli jsme průvodce. Střecha mlýna byla na kolečkách, aby se mohla otáčet, jak foukal větr. Když otáčeli střechu, tak aby mlynář nemusel běhat až nahoru, tak brzda byla dírama provlečená všemi patry. Mlela se tam hrubá a hladká mouka. Mouka se musela aspoň 3krát přemlet, než byla hotová… (Tomáš Tománek, 2.A)… Ve Strážnici jsme si hráli na rodiny. Jedna rodina se jmenovala Hodulíkovi a druhá Mikulincovi. Chovali jsme miminka, měli jsme i svoje domy. Střechy byly z došků. Pak jsme šli s hráběma a s košíkama na louku a tam jsme hráli různé hry, Potom jsme šli do kouzelné stodoly a než jsme tam došli, tak jsme viděli, kde se točila pohádka O statečném kováři…(Šárka Tomečková, 2.A)…V Kuželově jsme byli na větrném mlýně. Paní nám o mlýně povídala. Udělala jsem si pár fotek. Ve Strážnici jsme byli ve skanzenu. Rozdělili nás do dvou rodin. Já jsem byla v rodině Hodulíků. Měli jsme miminko Františka. Hráli jsme hry: na ztracenou ovečku a na kohouta. Áďu a Saníta oblekli do krojů. Moc se mi to líbilo… (Barbora Broklová, 2.A)…Ve mlýně se mi líbily staré věci, nejvíc lucerna. Chtěl bych ty staré věci dom. Chtěl jsem vědět, co je to kukaň. Ale nezjistil jsem to. Viděl jsem starý pluh. Pak jsme jeli do skanzenu Strážnice. Jak jsem choval miminko, tak jsem ho plácal po zadku. Všechno bylo o tom, jak se žilo dřív…(Staník Foltýnek, 2.A)