18.09.2011

E-Twinning spojuje

V loňském školním roce jsme se se žáky sedmého ročníku zapojili do projektu, který se nazývá e-Twinning. Jedná se o spolupráci s některou z evropských škol. My jsme si jako partnery vybrali francouzskou školu z města Gençay a náš společný projekt jsme pojmenovali „The world around us“ (Svět kolem nás). Našim prvním cílem bylo seznámit se s francouzskými žáky a představit naši školu pomocí prezentací v powerpointu. S blížícími se vánočními svátky si žáci navzájem poslali vyrobené vánoční pohledy. Dále jsme se dozvěděli, jaké jsou vánoční zvyky a tradice ve Francii. Na závěr školního roku jsme se rozhodli, že si navzájem poskytneme poklady našeho kulinářského umění. Naši žáci vybrali ty „nej“ české recepty a přeložili je do anglického jazyka. Tím nám vznikla krásná kuchařka, která putovala k partnerské škole. Díky této spolupráci žáci poznají nejen kulturu jiné země, ale také si rozvíjí jazykové znalosti v běžné komunikaci, jelikož veškerá spolupráce probíhá v anglickém jazyce. Velkou radost nám přineslo ocenění ve formě certifikátu za celoroční práci na našem projektu. Doufáme, že naše spolupráce s partnerskou školou potrvá i do dalších let.