e-Twinningové partnerství

V letošním školním roce rozšiřujeme naše e-Twinningové partnerství se školou, která se nachází v polském městě Inowroclaw. Do projektu s názvem "Let´s be friend: pen in pen" se zapojila polovina třídy 7.B. Žáky tak čeká rok plný různorodých aktivit. Každý z žáků má přiděleného kamaráda, se kterým bude během celého školního roku spolupracovat a rozvíjet si tak znalosti anglického jazyka.     Prvním úkolem bylo vytvořit kreativní seznamovací dopis o sobě, rodině a zálibách. K dopisům žáci rádi přidávají i drobné sladkosti nebo malé dárečky, které jejich kamarády určitě potěší. Součástí prvního balíku jsme s žáky vytvořili takzvaný "Culture box", do kterého jsme připravili propagační materiály našeho regionu, různé vstupenky, lístky z autobusu a akční letáky místních supermarketů. Každý z polských žáků také obdrží propisku a malou sladkost. Už i my se těšíme na Culture box z Polska! S paní učitelkou z Polska jsme sestavily plán aktivit na celý školní rok a získaly jsme tak certifikát z Národního podpůrného střediska, za který jsme velmi rády. Co nás tedy ještě čeká? V průběhu měsíce prosince bychom se rádi setkali s polskými kamarády online. Věřím, že díky distanční výuce nám již tato technika nebude cizí, ale určitě to bude pro žáky příjemné zpestření. Nový rok přivítáme novoročními přáníčky s malý dárečkem. V měsíci dubnu budeme tvořit elektronická velikonoční přáníčka a s příchodem měsíce května se pustíme do natáčení videa o naší škole. Věřím, že tato spolupráce bude pro žáky skvělou motivací pro zájem o studium anglického jazyka.