09.10.2024

Erasmus+ projekt

Od soboty 5. října 2024 hostí 13 našich žáků 9. ročníku 13 žáků německého gymnázia v Rietbergu (spolková země Severní Porýní–Vestfálsko). Tématem této podzimní výměny je „Digitalizace k udržitelnosti“. Kromě toho, že žáci pilně pracují na projektu, mají také připraveny další aktivity. Naši deváťáci v pondělí 7. října prezentovali německým partnerům Českou republiku, Zlínský kraj, Staré Město a Zoologickou zahradu Lešná Zlín. Do Lešné jsme se také vypravili v úterý 8. října. Účastníci výměnného pobytu nejdříve plnili úkoly, které jim připravily pracovnice SVČ Klubko pod vedením Moniky Havláskové. Po splnění úkolů ve skupinkách následovala přednáška v areálu voliéry supů. Kromě toho, že povídání o supech bylo nesmírně zajímavé, měli žáci možnost vidět krmení a klást otázky k tomuto tématu. Zodpovězení všech dotazů nakonec trvalo stejnou dobu jako samotná přednáška, což zaměstnancům ZOO udělalo upřímnou radost. Během středy a čtvrtka dokončí němečtí a naši žáci práci na projektu „Digitalizace k udržitelnosti“ a budou následně prezentovat výsledky své práce. Ve čtvrtek večer proběhne v Jezuitském sklepě závěrečný německo–český večer, na který jsou pozvány také všechny rodiny, které se staraly o naše německé partnery, vedení školy a města. V pátek ráno odjíždí žáci a pedagogický doprovod Gymnasia Nepomucenum Rietberg společně s paní Potrebovou z Droste Hausu Verl zpět domů. Naši žáci se těší, že své německé kamárady navštíví v rámci projektu Erasmus+ příští rok v květnu.