Evropský den jazyků s e-Twinningem!

Do našeho prvního e-Twinningového projektu jsme se zapojili v rámci Evropského dne jazyků. Hlavním cílem tohoto dne je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a povzbuzení lidí ke studiu cizích jazyků. Proto jsem byla velmi potěšena, že se do projektu celkem zapojilo neuvěřitelných 30 evropských škol ze 16 zemí (Rumunsko, Nizozemí, Polsko, Řecko, Itálie, Belgie, Moldávie, Litva, Gruzie, Francie, Španělsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko (ostrov Hvar), Turecko a Mayotte). Základní škola na ostrově Mayotte je asi jeden z nejvzdálenějších partnerů, který se nachází v Komorském souostroví v Indickém oceánu. Všechny partnerské školy si navzájem vyrobí a vymění pohlednice s textem v mateřském jazyce. Žáci tak mohou pozorovat rozlišnost jazyků, ale také styl písma, který se od našeho často liší a žáci si tohoto rozdílu většinou jako první všímají. Tímto bych ráda poděkovala žákům ze třídy 6.A a 6.B, kteří si zaslouží velkou pochvalu za aktivní a pečlivou přípravu při výrobě pohlednic a nadepisování obálek. A teď už nám jen zbývá vyhlížet pošťáka a těšit se na pohledy ze všech koutů Evropy.