Exkurze do našeho krajského města

V pátek 24. června vyrazili žáci 5.B a 5.D vlakem do Zlína. Tam je čekala procházka městem s poznáváním budov a jejich historie. Děti se zúčastnily několika výukových programů s názvy Baťův mrakodrap, kde se seznámily s konstrukcí budovy číslo 21 a historií jejího fungování. Vyjely do nejvyššího patra výtahem-kanceláří, rozhlédly se po okolí, dolů se svezly výtahem zvaným pater-noster, následoval program o filmových tvůrcích Hermíně Týrlové a Karlu Zemanovi. Dověděly se o jejich tvorbě a zajímavých filmových tricích a nakonec si prohlédly různé typy a vzory obuvi a také si  vyzkoušely nějaké vzorky vyšít. Tato exkurze byla dětem motivací k poznávání dalších míst naší země, o které se učíme ve vlastivědě.