06.10.2010

Exkurze do ZOO ...

V prvním říjnovém týdnu se uskutečnily tradiční exkurze "osmáků" do zlínské ZOO.
Začátkem tohoto týdne se žáci 8. ročníků zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z minulých let jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. V pondělí žáci tříd 8.C a 8.D absolvovali programy „Život pod vodní hladinou“ a "Africké stepi a savany". Druhý jmenovaný ale neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo "osahat" některé typické přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, roh nosorožce, kůži slona, ...). V úterý vyrazili do stejného cíle žáci 8.A a 8.B. Tentokrát je čekaly programy s názvem "Amazonský deštný prales“ a „Ledové světy“. Během programu ve vzdělávacím centru ZOO se dozvěděli mnoho zajímavých informací, poznávali netradiční ovoce a koření a závěrem zjišťovali své nově nabité vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Počasí nám docela vyšlo, exkurze byla dobře připravená, takže se budeme těšit na příští rok na další nově připravované ekosystémy.