Exkurze Modrá

Ve dnech 17. a 18.9. se žáci 7. ročníku vypravili na exkurzi do nedaleké vesnice Modrá. Program byl velmi nabitý, pestrý a zajímavý. Každý si tam našel své obohacení. Žáci objevovali krásy v teráriu, kde měli možnost si nejen prohlédnout různá zvířata, ale dokonce si na některá i sáhnout.  K vidění byli zástupci těch největších a nejjedovatějších hadů, pralesní a pouštní ještěrky a ještěři, několik druhů pavouků, žab a mnoho dalšího. Poté následovala prohlídka expozice Živá voda, v které žáci zase nahlédli nejen na vodní, ale díky tunelu i na svět podvodní. Tuto expozici žáci zakončili cestou za pratury, kteří tisíce let utvářeli naši krajinu, kdy do ní ještě člověk téměř nezasahoval. Poslední zastávkou byl archeologický skanzen představující velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví z 9. století. Tam si žáci vyzkoušeli střelbu z luku, dozvěděli se informace o tržním systému tehdejší doby, vyslechli si historii a zhlédli ukázku hrnčířství, pokusili se z pšenice namlít mouku a upéct placku, doslova se vyškrábali na rozhlednu a ti šikovnější a odvážnější stihli i návštěvu historické školy. Snad plni dojmů, zážitků a informací se vraceli zpět do Starého Města.