Exkurze VI. A v RayService.

Ve čtvrtek 16. ledna čekala žáky VI. A pololetní písemná práce z matematiky, ale vše bylo nakonec úplně jinak. Navštívili jsme RayService ve Starém Městě a mobilní učebnu zaměřenou na pneumatiku. Všichni byli zvědaví, co je tam čeká.

Třída byla rozdělena na dvě poloviny. Jedna polovina třídy zkoumala jevy, které jsou založeny na principu pneumatiky, sestavovala pneumatické obvody podle schémat. Druhá polovina třídy se nejprve seznámila s firmou RayService, pak se žáci rozdělili do čtyř skupin. Dvě skupiny si vyzkoušely kompletní výrobu kabeláže, naučily se technikám jako pájení a lisování. Ve druhé části se žáci naučili sestavit svazek na interaktivní maketě včetně navlečení a smrštění hadic a vyvázání vývodu. Další dvě skupiny žáků se vystřídaly při 3D modelování, ukázce 3D tisku a výrobě blikače. Žáci si sami vyrobili blikač. Hotové výrobky si mohli odnést s sebou domů. To bylo pro ně asi největší odměnou. Žákům se ve firmě líbilo a někteří již začali uvažovat o tom, že se do ní někdy vrátí jako zaměstnanci.