01.11.2017

Halloween is here again

Walking up the garden path, I spy a yummy sweet, Halloween is here again, Knock, Knock - Trick or Treat?!? Poslední říjnový den se v mnoha zemích, především anglicky mluvících, nese ve znamení oslav Halloweenu. U nás sice nemá Halloween takovou tradici, ale postupně si získává stále větší oblibu, a to i na naší škole. Původ slova Halloween musíme hledat v anglickém slovním spojení  "All Hallows´ Evening" - tzn. předvečer Všech svatých". Také je dobré uvědomit si souvislost mezi halloweenským americkým/ britským třeštěním a po něm následujících křesťanských slavností Všech svatých, lidověji Dušiček.  Žáci naší školy se přestrojili do kostýmů a měli krásně připravené masky a líčení s lebkami, jizvami a kříži. Mohli jsme tak na chodbách zahlédnout jeptišky, upíry, piráty a zombie.