06.04.2011

Hasík

preventivně výchovný program Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.Také v tomto školním roce v listopadu a v prosinci navštívili ve třídách žáky druhého ročníku instruktoři HZS ZLK Michal Bečica a  Vít Pavézka, DiS. s preventivně výchovným programem v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Děti se pod jejich vedením učily správnému chování v krizových situacích.
Přehled témat výuky pro žáky 1. stupně základní školy
- kdo to jsou hasiči, co je jejich práce, jak je ve městě najít (hasiči a moje osobní zkušenost s nimi)
- jak poznáme hasiče (ukázka dýchacího přístroje)
- co je to bezplatná telefonní linka tísňového volání
- nebezpečí zneužití tísňových telefonních čísel, jak správně nahlásit požár
- hasiči jedoucí k zásahu a děti na silnici
- který oheň je „dobrý“ a který oheň je „zlý“ (proměna dobrého ohně ve zlý)
- nalezené zápalky a „hra“ s nimi
- co dělat, když na mě hoří oblečení a jaké jsou základní zásady první pomoci při jednoduchých popáleninách
- odkud hrozí nebezpečí u nás doma, na co nezapomenout při odchodu z domu
- jak poznám, když hoří u nás doma a co dělat
- domácí únikový plán, způsob vyhlášení poplachu a únikové cesty na škole
- co je to varovný signál a co budu dělat, když jej uslyším

Dne 6. dubna jsme se naopak vydali my na prohlídku hasičské stanice do Uherského Hradiště. Po vlídném přivítání jsme si své získané znalosti krátce zopakovali a pak jsme měli jedinečnou příležitost prohlédnout si stávající techniku a vozový park hasičské zbrojnice.