Indiánský Den Země

V pátek 28. 4. 2023 se žáci 1. ročníku stali indiány. Na zahradě SVČ Klubka nás přivítala náčelnice Rychlý šíp. S indiánským pokřikem jsme se rozdělili do pěti skupin a plnili jsme úkoly. Náčelnice Rychlý šíp provázela skupinu indiánů Rychlé šípy. Náčelnice Zpívající vločka měla na starosti skupinku Perličky, náčelnice Katalpa se starala o Ledové medvědy, náčelnice Velká medvědice chodila na stanoviště se skupinkou Supi 4 a náčelnice Bolavá noha dohlížela na Drsné tygřice.   Úkoly byly rozmanité: navlékání medvědího zubu, střelba na terč pomocí luku a šípů, poznávání hmyzu, bylinek a stop zvířat, třídění odpadu, indiánská matematika a v záchranné kánoi skončili všichni indiáni, kteří správně zodpověděli na otázky z oblasti přírody. Odměnou za splněné úkoly byl společně vytvořený obrázek a poklad v podobě drahokamu a sladkosti. Za indiánského zpěvu a s čelenkami na hlavách jsme se vraceli jako správní indiáni do svého týpí (škola).