11.10.2023

Informace k termínům přijímacích zkoušek na střední školy ve školním roce 2023/2024

Vážení rodiče, milí žáci,

přinášíme některé informace k přijímacímu řízení na střední školy v tomto školním roce.

Termín podání přihlášek na umělecké školy, konzervatoře a gymnázia se sportovní přípravou:

• do 30. listopadu 2023 – možnost podání přihlášky až na dva obory vzdělávání. Přihlášky do oborů s talentovou zkouškou podají uchazeči letos v listopadu ještě podle stávající legislativy pouze v písemné formě. Počítá se s tím, že každý, kdo podá přihlášku do oboru vzdělání s talentovou zkouškou a zároveň následně k 20. 2. 2024 podá elektronicky přihlášku do oborů vzdělání bez talentové zkoušky, uvede do této přihlášky také i ty dvě školy, které byly s talentovou zkouškou podány v listopadu 2023. Tak dojde k digitalizaci všech přihlášek. Ty pak ještě překontrolují ředitelé škol.

Termín podání přihlášek na všechny ostatní školy:

• do 20. 2. 2024 – možnost podání přihlášek až na tři obory vzdělávání. Pořadí škol bude značit jejich preferenci, proto je nutné si jej pořádně promyslet. V první fázi digitalizace v tomto školním roce budou mít však uchazeči možnost podat přihlášku buď v písemné formě bez elektronického systému, resp. písemně s podporou elektronického systému, nebo výhradně elektronickou formou s ověřením zákonného zástupce prostřednictvím elektronické identity.

Žáci si tak mohou teoreticky podat přihlášky až na pět oborů vzdělávání.

Termíny přijímacích zkoušek:

Školy s talentovou zkouškou: od 2. ledna do 15. ledna 2024

Konzervatoře: od 15. ledna do 31. ledna 2024

Gymnázia se sportovní přípravou: od 2. ledna do 15. února 2024, tento obor vzdělání však koná i jednotnou přijímací zkoušku

Gymnázia a ostatní čtyřleté obory vzdělávání (jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a z matematiky a jejich aplikací): první řádný termín je stanoven na pátek 12. dubna 2024, druhý řádný termín pak na pondělí 15. dubna 2024. Náhradní termíny jsou stanoveny na pondělí 29. dubna 2024 a na úterý 30. dubna 2024.

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 proběhne na Klubu kultury v Uherském Hradišti Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění, kde se představí školy z nejširšího okolí.

Ve dnech 24. a 25. listopadu 2023 pak budou na středních školách ve Zlínském kraji probíhat Dny otevřených dveří.