29.11.2011

Jak žili lidé dříve

V týdnu od 21. do 25. listopadu proběhla na naší škole výstava „Jak žili lidé dříve“. Výstavu zorganizovali žáci třetích tříd pod vedením svých třídních učitelek. Děti po celý týden přinášely do školy nejrůznější předměty, které používali jejich babičky, dědové, prababičky a pradědové při práci a zábavě, ale také při hrách, pokud byli ještě malí. A tak se na výstavě sešlo několik kafemlýnků, hmoždíře, staré nádobí a příbory, síta na mouku a váleček na těsto, žehličky, ozdoby na stromeček, staré knihy a kalendáře a mnoho a mnoho dalších zajímavých věcí. Nechyběly také staré lyže, brusle, rádia a magnetofon.Výstavu si prohlédli všichni žáci prvního stupně a také rodiče, kteří navštívili školu v době třídních schůzek.