09.05.2022

Jakub Vávra se na celostátním kole v Zeměpisné olympiádě neztratil!

Ve dnech 28.4. a 29.4. se v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy konalo celostátní kolo Zeměpisné olympiády, do kterého se probojoval i náš zástupce. Jakub Vávra z IX.D se v letošních okresních a krajských soutěžích tradičně umísťoval na nejvyšších pozicích a postupem do celostátního kola Zeměpisné olympiády tak dosáhl i na účast finálovou. Jakub se během dvou dnů musel poprat se čtyřmi náročnými disciplínami – Práce s atlasem, Písemný test, Terénní test a Multi test. Ve všech disciplínách dosáhl na skvělé jednotlivé výsledky a v celkovém hodnocení se objevil na 16. místě z 24 účastníků. Na třetího však ztratil pouhých šest bodů a na vítěze bodů osm. Velkou překážkou pro Jakuba byla zlomená levá ruka, která jej limitovala oproti ostatním účastníkům. Týden před soutěží však Jakub začal trénovat psaní rukou pravou, a tak je potřeba Jakubovi zatleskat, že se nezalekl náročné výzvy a popral se s ní na výbornou! Jakubovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho štěstí na střední škole!