Jsme ČTENÁŘI!

V úterý 6. 10. 2020 proběhlo dlouho očekávané pasování žáků naší školy na čtenáře. Hlavními aktéry byli tentokrát naši druháčci, které tato akce na konci minulého školního roku vzhledem k mimořádné situaci minula. O to větší měli radost, kdy se dozvěděli, že se na ně nezapomnělo a tato akce se pro ně chystá. A dočkali se. V úterý 6. 10. k nám do školy dorazili vyslanci z Písmenkového království, jmenovitě král Knihoslav a královna Knihoslava. V průběhu dopoledne obešli postupně všechny nynější druhé třídy a v každé si ověřovali, jak děti zvládají písmenka, slova, věty -  zkrátka čtení. Program začal královskou fanfárou, která ohlašovala příchod krále a královny. Ti se následně s dětmi přivítali, vybrali knihu, ze které budou děti číst, a pak už to šlo ráz na ráz. Postupně se u „čtenářského pultíku“ vystřídaly vždy všechny děti z dané třídy. Po této části si malí čtenáři mohli chvilku odpočinout u pohádky s názvem Sekyrková polévka, kterou jim přečetl sám král Knihoslav. Hned, jak děti odhalily ponaučení, které z pohádky vyplynulo, byl ten správný čas na samotné pasování. Každý, kdo byl mečem krále pasován do řádu čtenářského, dostal ještě od královny na památku knížku a drobnou sladkou odměnu. Zazněla fanfára a naši milí hosté odcházeli. Dětem se program velice líbil a spoustu jich namotivoval jak ke čtení, tak k návštěvě místní knihovny. Proto moc děkujeme panu místostarostovi Martinu Zábranskému a skvělému týmu z knihovny ve Starém Městě za přípravu tohoto příjemného dopoledne.