18.10.2024

Kaše plná naděje

V tomto školním roce se žákovský parlament rozhodl spolupracovat s mezinárodní charitativní organizací MARY´S MEALS, která se zabývá projekty školního stravování v nejchudších zemích světa, kde hlad a chudoba brání dětem získat vzdělání. Více než 67 milionů dětí na světě hladoví a nechodí do školy. Aby přežily, musí pracovat nebo žebrat. Organizace zajišťuje těmto dětem hodnotné jídlo denně.
Hnutí Mary´s Meals sytí k dnešnímu dni 2,5 milionu dětí v 18 zemích napříč 3 kontinenty. Pro vaši představu - české děti mají možnost jídla 3–5x denně. Děti v nejchudších zemích mají jídlo 3–5x týdně.
Abychom vám všem přiblížili, o jaké jídlo se jedná, rozhodli jsme se vám ho připravit v rámci akce Kaše plná naděje aneb Okuste kus Afriky. Ve čtvrtek 24. 10. budete mít příležitost ochutnat kaši, kterou se musí nasytit děti v Africe.
Přijďte po 1., 2. nebo 3. hodině do kuchyněk, zakupte si kaši a podpořte společně s námi projekt. Cena kaše je 10,- Kč. Všechny důležité informace najdete na letáčku v příloze nebo na chodbách školy.