02.11.2016

Komiksový workshop

Kdo by dnes neznal pojem "komiks"! Superman, Spiderman, Batman a mnozí další. Ti všichni jsou světově známými komiksovými hrdiny, které zná nejedna generace lidí. Ve středu 2. listopadu hodinu výtvarné výchovy 6. A zpestřil pan Vydra, který zasvětil žáky právě do světa komiksu. Pan Vydra se scénáristice komiksu věnuje, tudíž mohl děti seznámit s přesnými kroky, které vedou k jeho vytvoření. Žáci si nejenom osvojili základní komiksovou terminologii, ale naučili se i charakterizovat jeho základní rysy, vrátili se v čase k historii jeho vzniku a řekli si společně, v jakém postavení se toto mnohdy nazývané "deváté umění" nachází v současnosti.

Co by to ale bylo za workshop, kdyby si žáci nevyzkoušeli práci na komiksu sami. V průběhu dvou vyučovacích hodin se museli poprat se třemi úkoly, nad kterými jsme se pak všichni upřímně pobavili. Nejnáročnějí byl asi poslední úkol, kde nejenom že museli využít vlastní fantazii, ale museli zužitkovat i osvojené znalosti o jednom z našich nejvýznamnějších panovníků Karlu IV. A protože opakování je matkou moudrosti, děti si závěrem workshopu získané znalosti oživily.

A co vy? Dokázali byste bez nápovědy o komiksu něco říct? Nebo byste museli hledat v nápovědách, které skýtají knihy či internet? :)