Krajská kola biologické olympiády ...

Po úspěších v okresních kolech biologické olympiády si naši nejlepší přírodovědci jeli užít účast v krajských kolech, která se shodně konala v krásném prostředí areálu zlínské ZOO.

Ve čtvrtek 12. května jsme odjeli ranním autobusem do Zlína, kde už bylo vše připraveno pro 12 nejlepších řešitelů okresních kol. Naši školu reprezentoval Vítek Zapletal z 9.B, který vyhrál okresní kolo letošního ročníku a měl v plánu si i z kola krajského nějaký ten cenný úspěch přivést. Po velmi náročném teoretickém testu, kde nasbíral nejvíce bodů ze všech soutěžících, následovala laboratorní práce. Ta se mu povedla a už jen zbývalo to nepokazit na poznávání rostlin a živočichů. Oboje dopadlo výborně, a tak už se jen čekalo na vyhlášení. Z celkových 161 bodů získal 145 bodů, což byla 90% úspěšnost. Po celkovém součtu všech bodů dosáhl nejlepšího výsledku ze všech dvanácti účastníků a stal se v tomto školním roce vítězem krajského finále biologické olympiády.

Opět je to naprosto jedinečný výsledek, který se zatím podařil pouze jediné žákyni naší školy. To znamená, že Vítek je první z kluků, kdo to dokázal. Moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další úspěchy, tentokrát již v novém působišti střední školy a dalším stupni BiO v kategorii B.

O týden později si jela užít krásy zlínské zoologické zahrady a vyzkoušet své přírodovědné znalosti a dovednosti Klárka Hrudňáková ze 6.D. Klárka obsadila v okresním kole krásné 3. místo a ani ona nebyla bez šance uspět i o stupínek výše. Opět byl nachystán teoretický test a po něm laboratorní práce a poznávání rostlin a živočichů. Po součtu všech částí, které zvládli účastníci v průběhu dopoledne, následovalo vyhlášení těch nejlepších. Tam jsme tentokrát nebyli. Ale … Vzhledem k tomu, že byla Klárka jedna z nejmladších, tak má velkou šanci si toto zopakovat ještě v příštím roce. Po vyhlášení jsme zkontrolovali novinky zlínské ZOO a odpoledne zamířili autobusem domů … Také Klárce děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy a přejeme úspěch i v dalším ročníku této soutěže.