Krajská kola BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY v ZOO Zlín

Po úspěších v okresních kolech biologické olympiády si naši nejlepší přírodovědci jeli užít účast v krajských kolech, která se shodně konala v krásném prostředí areálu zlínské ZOO.

Ve čtvrtek 9. května jsme odjeli ranním autobusem do Zlína, kde už bylo vše připraveno pro 12 nejlepších řešitelů okresních kol. Naši školu ve starší kategorii reprezentoval Radim Adamík z 8. E, který se umístil na krásném druhém místě v kole okresním. Po velmi náročném teoretickém testu následovala laboratorní práce s pakomáry. Ta se mu povedla a už jen zbývalo to nepokazit na poznávání rostlin a živočichů. Bohužel někdy překvapí záludnosti naší přírody. Poznávání rostlin a živočichů bylo tentokrát poměrně hodně náročné. Zvláště poznávání živočichů se letos stalo velkým oříškem pro řadu účastníků. Polovinu položek totiž tvořil hmyz. A to ne obyčejný. Zde ztratila většina soutěžících potřebné body a tuto ztrátu už nedohnali. Po součtu všech disciplín obsadil Radim 9. místo. Trochu zklamán, ale takto to někdy bývá.

O čtrnáct dní později si jel užít krásy zlínské zoologické zahrady a vyzkoušet své přírodovědné znalosti a dovednosti Jakub Motyčka ze 7. D. Kuba obsadil v okresním kole krásné 1. místo a určitě nebyl bez šance uspět i o stupínek výše. Opět byl nachystán teoretický test, po něm laboratorní práce a poznávačky rostlin a živočichů. Tentokráte o poznání jednodušší než u starší kategorie. Po součtu všech částí, které zvládli účastníci v průběhu dopoledne, následovalo vyhlášení těch nejlepších. A na druhý pokus to vyšlo. Takže jsem ze zlínské ZOO odpoledne odváželi krásné 2. místo. Nakrmili žirafy, rejnoky, … prohlédli celou ZOO a užili si krásné počasí. Oběma klukům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme úspěch i v dalším ročníku této soutěže.