Krajské kolo recitační soutěže

V pátek 28. dubna 2023 se sjeli do ZUŠ v Uherském Hradišti recitátoři z celého Zlínského kraje. Soutěžilo se v 5 kategoriích. Naši školu v 5. kategorii reprezentoval Marek Fikes z 9. D, který se představil textem Mobilizace od Františka Halase a Cesta od Louise Roberta Stevensona.

Všichni recitátoři se nejprve společně rozmluvili, rozdýchali, osahali si jeviště, aby předvedli ty nejlepší výkony. Po prvním kole recitace porota vybrala finalisty, kteří předvedli své recitační schopnosti ještě druhým textem. Teprve poté byli vybráni 2 žáci postupující do celostátního kola. V konkurenci 12 soutěžících zaujal Marek Fikes svým působivým dojmem porotu natolik, že mu byla udělena speciální cena poroty, ke které mu blahopřejeme.