LVK Velké Karlovice 2020

Po roce jsme opět navštívili Beskydy s helmami na hlavě, lyžemi v rukou a přáním, aby nám i letošní lyžařský kurz zkrátka co nejlépe vyšel … Třetí únorový týden se do Valašského království odebraly všechny třídy sedmáků – 7.A, 7.B, 7.C a 7.D. Celkem 87 lyžařských frekventantů, 8 instruktorů a lékař kurzu. Azyl jsme opět nalezli na našem oblíbeném horském hotelu KYČERKA v obci Velké Karlovice. Odtud nás každý den svezli zkušení řidiči svým skibusem do lyžařského areálu SYNOT Kyčerka, kde probíhal výcvik všech osmi družstev. Protože nás byla téměř stovka, musel se skibus vždy ještě dvakrát otočit. Všichni žáci prošli během týdne základním výcvikem, kde se naučili základům sjezdového lyžování či zdokonalovali svoji lyžařskou techniku. O to se staral tým instruktorů ve složení –  Renata Hájková,  Ivana Burešová, Tereza Provodovská, Bohdana Krystková, Renata Mikulíková, Radek Tyml, Milan Zpěvák a Martin Motyčka. O zdraví našich malých lyžařů pečoval opět úžasný lékař kurzu Štěpán Hrňa, který se stává nedílnou součástí našeho týmu. K dispozici jsme měli několik lyžařských terénů různé obtížnosti. Skvělé podmínky pro výuku začátečníků (mírný svah, pohyblivé koberce, pomalé vleky, …), ale i středně náročné svahy pro lyžování těch zkušenějších. Lyžařský program byl v průběhu týdne doplněn zdravotními vycházkami, přednáškami o horách, bowlingovým turnajem tříd, karnevalem, kytarovým koncertem, závody ve slalomu, natáčením na video a každovečerní připravenou zábavou ze strany našich svěřenců. Čerstvý vzduch, sluníčko, mračná obloha, mlha, déšť i husté sněžení …To všechno si letos děti vyzkoušely. Lyžování na skvěle připravených sjezdovkách, skvělá strava a spousta zážitků způsobilo, že se tak děckám samozřejmě domů ani moc nechtělo … Ovšem vše jednou končí … Ale krásné vzpomínky na lyžařský kurz nám v našich hlavách určitě zůstanou na dlouhou dobu… Chci poděkovat všem mým kolegům za bezchybnou spolupráci i dětem za opravdu skvěle zvládnutý týden na horách! Byl to velmi dobrý kurz, protože se všichni vrátili zdraví a bez zranění. A na závěr vzkaz pro všechny … Lyžujte, lyžujte, lyžujte!!!