Lyžařský výcvikový kurz 2024

Po roční pauze jsme opět navštívili Beskydy s helmami na hlavě, lyžemi v rukou a přáním, aby nám letošní lyžařský kurz vyšel. V neděli 4. února se do Valašského království odebraly všechny třídy současných sedmáků – 7. A, 7. B, 7. C, 7. D a 7. E. Ano, skutečně vyrazily všechny najednou. Celkem 106 lyžařských frekventantů, 9 instruktorů a lékař kurzu. V průběhu kurzu nás doplnili ještě další dva žáci a celkový počet stoupl na 108, což je stejné číslo jako v loňském roce. A opět rekordní. Však na nás při odjezdu také čekaly tři autobusy firmy Autodoprava Dubovský, kteří nám již pravidelně zajišťují přesun do Velkých Karlovic. Azyl jsme opět nalezli v našem oblíbeném horském hotelu KYČERKA v obci Velké Karlovice. Odtud nás každý den ráno svezli zkušení řidiči svým skibusem do lyžařského areálu SYNOT Kyčerka, kde probíhal výcvik všech devíti družstev. Od letošního roku fungoval ve středisku nový větší skibus. A protože nás bylo téměř 120, musel se skibus otočit a svážel nás ve dvou velkých skupinách. Všichni žáci prošli během týdne základním výcvikem, kde se naučili základům sjezdového lyžování či zdokonalovali svoji lyžařskou techniku. O to se staral tým zkušených a ověřených instruktorů ve složení – Renata Hájková, Bohdana Krystková, Ivana Burešová, Renata Bednaříková, Barbora Tylová, Renata Vaňková, Milan Zpěvák, Radek Tyml a Martin Motyčka. O zdraví našich malých lyžařů pečoval opět úžasný lékař kurzu Štěpán Hrňa, který již je po několik sezón stálicí našeho týmu. A popravdě… Ani si tento týden bez něho už nedokážeme představit. K dispozici jsme měli několik lyžařských terénů různé obtížnosti. Dobré podmínky pro výuku začátečníků (mírný svah, pohyblivé koberce, pomalé vleky), ale i středně náročné svahy pro lyžování těch zkušenějších. Lyžařský program byl v průběhu týdne doplněn zdravotními vycházkami, přednáškami o horách, karnevalem, závody ve slalomu, natáčením na video, každovečerní zábavou ze strany našich svěřenců. Z předloňského roku se nám osvědčila návštěva wellness centra Vodní svět, které bylo před 3 lety postaveno hned vedle našeho hotelu. Návštěvu jsme si zpestřili rychlostními závody ve sjezdu tobogánem. Předpověď počasí na celý týden optimistická zrovna nebyla. Déšť, vyšší teploty, mokrý těžký sníh atd. Toto předpověď se bohužel potvrdila. Přesto všechno jsme dokázali lyžovat celý týden, kdy jsme nadneseně jezdili mezi kapkami deště a v době výcviku se nám trvalé deště vyhnuly. Terén byl velmi náročný, jen zázrakem se nikomu nic nestalo a my jsme mohli v sobotu předat všech 108 dětí rodičům v pořádku.  Zážitky ze svahu, zážitky z večerních programů, koupání ve wellness, výborná strava a spousta dalšího způsobilo, že se dětem domů ani moc nechtělo. Ovšem vše jednou končí, ale vzpomínky na lyžařský kurz nám v našich hlavách určitě zůstanou na dlouhou dobu. Chci opět poděkovat všem mým kolegům za výbornou spolupráci, protože dobrý tým je při tak velké akci základem úspěchu. Stejně je třeba poděkovat dětem za dobře zvládnutý týden na horách! Byl to velmi dobrý kurz, protože se všichni vrátili zdraví a bez zranění. A na závěr vzkaz pro všechny, které to chytlo. Lyžujte, lyžujte, lyžujte!!!