08.01.2024

Lyžařský zájezd do rakouských Alp

Jak jsme kdysi slíbili, tak jsme také letos udělali. Po několikaleté pauze jsme se vrátili k organizaci výběrového lyžařského zájezdu do rakouských Alp. Minulý týden se žáci naší školy zúčastnili pětidenního lyžařského zájezdu do rakouského Schladmingu. Stejně jako v minulosti jsme vyrazili do jednoho z největších a nejlépe vybavených rakouských středisek - SKI AMADÉ.  Zájezdu se zúčastnilo 32 žáků naší školy od sedmého do devátého ročníku, kteří byli pod dohledem zkušených instruktorů ve složení Jan Zábranský, Milan Zpěvák a Martin Motyčka. Tým výborně doplnil Aleš Korvas, který byl hlavním kuchařem a staral se o naše stravování. Zájezd byl organizován cestovní kanceláří JEKA CS, která provozuje několik desítek ubytovacích kapacit po celé Evropě.  My jsem našli zázemí v penzionu Twinhouse v malé obci Pruggern, nedaleko od centra celého lyžařského střediska - Schladmingu. Stejně jako v minulosti jsme si užili dlouhé, široké a upravené sjezdovky lyžařského střediska SKI AMADÉ. Počasí nám celkem přálo, kdy jsme si během čtyř dní vyzkoušeli všechny rozmary hor... Od sluníčka a azurového nebe až po mlhu a souvislé sněžení. Od penzionu nás každé ráno vyvezl autobus k některému ze středisek "čtyřhoupačky". Navštívili jsme postupně Hauser Kaibling, Reiteralm a potom dvě menší střediska Fageralm a Galsterberg. Zvláště ta menší střediska se nám moc líbila - krásné sjezdovky, příjemné ceny a málo lidí.  Celkově můžeme tento zájezd hodnotit jako úspěšný a již nyní jsme rozhodnutí, že se tam příští rok vrátíme a budeme dále objevovat krásu Alp...