Magický Senegal

Ve středu 19. října 2022 se 320 žáků II. stupně naší školy účastnilo zeměpisného programu projektu Planeta 3000 – Magický Senegal. Konečně jsme se dočkali… S průvodcem Adamem jsme se vydali na cestu za poznáním nejzápadnějšího státu černého kontinentu. Senegal je zemí baobabů, etnické pestrosti, unikátní přírody a především veselých tváří a pohostinných lidí. Prostřednictvím projektu jsme navštívili růžové jezero, kde se těží sůl, potápěli jsme se sirénami, sledovali jsme magické obřady místních kmenů se specifickou hudbou, tanci, navštívili jsme zápasy wrestlingu apod. Adam nám také ukázal nelegální místo, kde zdejší lidé velmi nebezpečně těží zlato. Byla to překrásná výprava do míst, kde se žije úplně jiným způsobem života než u nás v Evropě.