Malí turisté v Luhačovicích

V sobotu 19. září se vydali žáci z kroužku Malý turista na svůj první letošní výšlap do Luhačovic. První část cesty jsme absolvovali vlakem. Z nádraží jsme se vydali přes kolonádu za poznáním různých léčivých pramenů. Někomu chutnala minerální voda víc, někomu míň, ale hlavně jsme nabrali do plastových lahví, aby mohli tyto prameny ochutnat také naši blízcí. Cestou jsme pozorovali přírodu kolem sebe, počasí nám přálo, tak jsme si užívali paprsky stále ještě letního sluníčka. Cesta ubíhala rychle. Brzy jsme se ocitli u přehrady, kde jsme z hráze  pozorovali obrovské kapry a pak jsme se vydali na procházku kolem celé přehrady. Měli jsme štěstí na rybáře, který chytil velkého kapra, se kterým jsme se také vyfotografovali. Než jsme se vydali na cestu zpět, zastavili jsme se na malé občerstvení. U kolonády jsme ještě zakoupili nezbytné lázeňské oplatky a vydali se směrem k vlaku. Cesta vlakem uběhla opět velmi rychle a už jsme zastavovali ve Starém Městě a přivítali se s rodiči, kteří nás netrpělivě očekávali a dychtili po našem povídání, kterým jsme je po skončení naší cesty potěšili. Někteří z nás se vydali ještě ke škole, odkud jsme se rozešli do svých domovů a pomalu se zase těšili na další výlet, který se uskuteční zase za měsíc.