Malý svět techniky

V úterý 17. října vyjely třídy VI. D a VII. D na exkurzi do Malého světa techniky do Ostravy. Autobus měl půlhodinové zpoždění, ale když konečně dorazil, děti i s obrovskými svačinami nastoupily a zaujaly svá místa. Někdo by mohl říct, že cesta autobusem byla nejzábavnější. Ale když jsme dorazili na místo, trochu jsme se lekli. Tím důvodem byly velké rezavé budovy. Jakmile jsme vešli dovnitř, strach opadl. Viděli jsme upravenou starou železářskou výrobnu. Odložili jsme si věci a slečna nám vysvětlila náš program. Rozdělili jsme se na dvě skupinky a mohli jsme jít prozkoumávat.

Viděli jsme různé staré stroje a vyzkoušeli si některé techniky. Byla tam toho spousta. Většině se nejspíš líbila simulace řízení auta, motorky a přistávání s letadlem. Následně jsme si zašli k automatům na horkou čokoládu.

Pak jsme se vydali na výstavu lega. Zcela upřímně, výstavu jsme si jen tak rychle prohlédli a šlo se stavět. Byly tam bazénky s Lego Duplem. Dostali jsme skvělý nápad - začali jsme stavět domeček pro spolužáka. Po úmorném shánění kostek jsme domek dokončili a nakonec se tam vlezl i druhý spolužák. Všichni spokojení s výsledkem jsme domeček začali postupně rozebírat. A byl čas jít...

Když jsme se občerstvili, nastala snad ta nejotravnější část každého výletu - focení. Hrůzu jsme s úspěchem přečkali, pak jsme se museli dostat zpět do autobusu, což proběhlo bez větších problémů. Teď nás čekala hodinu a půl dlouhá cesta domů.
Exkurze byla fajn a myslím, že většina si to užila a jela by zase.
Anna Grebeníčková, VII. D

Doplnění:
Exkurze proběhla v rámci realizace projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II - díky nabídce Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Děkujeme.