10.04.2021

Matematici bodovali...

Ve středu 31. března proběhlo netradiční okresní kolo Matematické olympiády. Netradiční proto, že soutěžící byli buď doma, nebo v kmenových školách. V případě naší školy jsme konečně aspoň některé žáky uviděli "skutečné". V průběhu dvou hodin řešili tři matematické úlohy. A nasadili všechny síly. V kategorii Z7 Michal Giesl obsadil skvělé 2. - 3. místo, v kategorii Z8 Petr Jarotek, Lukáš Malý, Matěj Straka, Martin Trňák a Jakub Vávra se spolu s dalšími soutěžícími rozdělili o 1.  až 11. místo v okrese. Bezchybně vyřešili dvě úlohy - třetí nezvládl v celém okrese žádný soutěžící. Matematická olympiáda patří mezi nejnáročnější soutěže, o to jsou výsledky našich soutěžících cennější. Všichni navštěvují třídu s rozšířenou výukou matematiky a informatiky. Moc děkujeme za reprezentaci.