15.04.2008

Matematici se neztratili

Ve středu 9. dubna proběhla na naší škole okresní kola Matematické olympiády - kategorie Z6, Z7 a Z8.

Mezi soutěžícími se naši žáci neztratili. Petra Malovaná ze 6.D se umístila na skvělém 3. - 4. místě. Klára Nováková (6.C), Leona Měšťánková (7.D),  Jiří Juřena, Petra Křenová a Tomáš Vranka (všichni 8.D) se stali úspěšnými řešiteli - těch bylo ve všech kategoriích z celkového počtu 131 pouze 39.
A konečně známe i nejlepší řešitele mezinárodní soutěže Matematický klokan. Letos nastala výjimečná situace - v kategorii Cvrček (2. - 3. ročník) získalo maximální počet 60 bodů celkem 35 žáků okresu - mezi nimi i Jakub Balga a Viktor Pavlík ze 3.B. Skvělé 3. místo obsadila v kategorii Klokánek (4. - 5. třída) Lucie Patková z 5.A, Veronika Šáchová z 9.D vybojovala v kategorii Kadet (8. - 9. třídy) 2. - 3. místo. Jedná se o velký úspěch, protože v letošním ročníku v šesti kategoriích soutěžilo celkem 5 400 žáků.
Našim matematikům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.