08.12.2018

Mikulášská obchůzka a jarmark

Šestého prosince slaví svátek sv. Mikuláš. Školou se už od rána nesly tóny houslí, basy, fléten a andělské zpěvy. Úderem do strun byla zahájena tradiční mikulášská obchůzka na celém II. stupni. Nebeská družina za doprovodu nebeského chóru (školní cimbálovky a sboru) a jeden pekelník obcházeli postupně všechny třídy. Jak už to bývá, žádná třída nemá čistý štít a vždy se tam najdou hříšné duše, kterým nenaděloval Mikuláš, ale čert s vařechou. Po kontrole stavu žáků nebyly zaznamenány žádné ztráty. Hodní byli pohlazeni Mikulášovou rukou nebo berlou, hříšníci se vykoupili „pohlazením“ vařechy. Úderem 14. hodiny byl zahájen školní cimbálovkou a sborem tradiční jarmark. Poté následovala krátká scéna z pohádky Anděl Páně v podání školního divadelního kroužku. Chodbou voněl vánoční punč či horká čokoláda a různé sladkosti, které bylo možno zakoupit v jednotlivých třídních „stáncích“. A nejen to. Na stolech se třpytily a krásně vyjímaly různé vánoční výrobky od žáků – svíčky, svícny věnce, mýdla, vánoční ozdoby a mnoho dalšího – které byly rovněž ke koupi. V neposlední řadě je třeba zmínit i stánek parlamenťáků, kde jste mohli přispět – finančně či různými věcmi – na psí útulek. Den sv. Mikuláše byl jiný než běžné školní dny, možná pro některé trochu náročný, ale právě tento den nám umožnil už postupně nasávat atmosféru blížících se Vánoc.